Vydání osvědčení o odborné způsobilosti pro výkon funkce - hodnotitel rizik ukládání odpadů
Hodnotitel rizik ukládání odpadů (dále jen "hodnotitel rizik") je fyzická osoba způsobilá vypracovávat integrovanou analýzu úložiště a provádět hodnocení rizik ukládání odpadů v podzemních úložištích.
Tato odborně způsobilá osoba je rovněž způsobilá k provádění vyhodnocování ukládání odpadů na povrchu důlních děl vzniklých hornickou činností nebo činností prováděnou hornickým způsobem a k hodnocení rizik při nakládání s těžebními odpady.
Ke zkoušce odborné způsobilosti pro výkon funkce hodnotitele rizik může být připuštěna každá fyzická osoba, která splňuje požadavky odborné kvalifikace a odborné praxe.
Uchazeč o získání osvědčení o odborné způsobilosti pro výkon funkce hodnotitele rizik musí mít odbornou kvalifikaci v rozsahu alespoň magisterského studijního programu a odbornou praxi při hornické činnosti nebo činnosti prováděné hornickým způsobem alespoň čtyři roky.
Odbornou způsobilost hodnotitele rizik ověřuje Český báňský úřad, a to zkouškou před komisí stanovenou předsedou Českého báňského úřadu. Zkouška se skládá z písemné a ústní části.
Na základě úspěšně vykonané zkoušky vydá Český báňský úřad uchazeči osvědčení o odborné způsobilosti s vymezením druhu hornické činnosti nebo činnosti prováděné hornickým způsobem. Vystavení osvědčení podléhá správnímu poplatku.
Termín zkoušky odborné způsobilosti může být stanoven až na základě písemné přihlášky, kterou je třeba podat příslušnému orgánu státní báňské správy, s vymezením požadovaného druhu hornické činnosti nebo činnosti prováděné hornickým způsobem k dané odborné způsobilosti.
V přihlášce fyzická osoba uvede své jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého pobytu.
K přihlášce musí být přiloženy všechny požadované náležitosti dle bodu 10.
Přihlášku podejte na místně příslušný obvodní báňský úřad - tj. takový úřad, v jehož obvodu má být hornická činnost nebo činnost prováděná hornickým způsobem vykonávána, nebo kde má sídlo organizace, pokud činnost spadá do více obvodů, nebo v ostatních případech dle místa trvalého bydliště žadatele.
K přihlášce se přikládají:
úředně ověřené kopie dokladů o odborné kvalifikaci (např. ukončení magisterského studijního programu) a
doklady (délka odborné praxe) o dosavadní činnosti v oblasti regulované činnosti.
Dále je spolu s přihláškou požadováno předložení vzorové dokumentace dle požadované odborné způsobilosti v příslušné regulované činnosti v souladu s právními předpisy, kterou žadatel zpracoval, popř. se podílel na jejím zpracování.
Předepsané formuláře nejsou stanoveny (přihláška se podává volnou formou).
Poplatek za vydání osvědčení o odborné způsobilosti činí 1 000 Kč (položka 22 písm. b) zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů).
Správní poplatek je vyměřen a vybírán v české měně a platí se kolkovými známkami.
Do 30 dnů od obdržení přihlášky bude žadateli sděleno její přijetí a předpokládané konání zkoušky. Termín zkoušky oznamuje Český báňský úřad žadateli nejméně 30 dnů předem. Výjimečně může být termín se souhlasem uchazeče zkrácen.
Další účastníci nejsou stanoveni.
Další činnosti nejsou stanoveny.
Tuto situaci není možné řešit zasláním přihlášky elektronickou poštou.
Zákon č. 61/1988 Sb., o hornické činnosti, výbušninách a o státní báňské správě, ve znění pozdějších předpisů
Vyhláška č. 298/2005 Sb., o požadavcích na odbornou kvalifikaci a odbornou způsobilost při hornické činnosti nebo činnosti prováděné hornickým způsobem a o změně některých právních předpisů, ve znění pozdějších předpisů
Výsledek zkoušky se hodnotí stupni "vyhověl" nebo "nevyhověl".
Do výsledku zkoušky bude rovněž zahrnuto hodnocení z hlediska platných bezpečnostních předpisů ve zpracované dokumentaci.
O zkoušce se vyhotoví záznam, ve kterém se uvedou otázky, hodnocení odpovědí, hodnocení předložené dokumentace, výsledek zkoušky a podpisy zkušební komise.
Uchazeč, který byl hodnocen stupněm "nevyhověl", může zkoušku opakovat. Zkouška může být opakována nejvýše jedenkrát v termínu stanoveném zkušební komisí, a to až po uplynutí doby 3 měsíců.
Osvědčení o odborné způsobilosti může být odejmuto za hrubé nebo opakované porušení předpisů k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a bezpečnosti provozu, a to až na dobu 3 let.
Osvědčení o odborné způsobilosti je platné 5 let od jeho vystavení. Platnost osvědčení o odborné způsobilosti lze opakovaně prodloužit na základě úspěšně vykonané periodické zkoušky dle ustanovení § 8 vyhlášky č. 298/2005 Sb., o požadavcích na odbornou kvalifikaci a odbornou způsobilost při hornické činnosti nebo činnosti prováděné hornickým způsobem a o změně některých právních předpisů, ve znění pozdějších předpisů, o dalších 5 let.
09.04.2015
Bez časového omezení.
Svátek má Evžen
Státní svátky a významné dny na dnešek:
Zítra má svátek Martin
Státní svátky a významné dny na zítřek:
Návštěvnost:
ONLINE:1
DNES:175
TÝDEN:1720
CELKEM:769981
Třebešice 63, 286 01 Čáslav, Okres Kutná Hora
Telefon: +420 327 377 219, E-mail: obec@trebesice.cz
Datová schránka: k6cbg64
IČO: 00640298
Zřizovatelem a majitelem víceúčelového hřiště s umělou trávou JUTAgrass a sportovním zázemím, včetně společenské místnosti, je Obec Třebešice.
pro případnou rezervaci sportoviště můžete využít rezervační systém: