Obec Třebešice
Třebešiceu Čáslavi

Nouzový stav prodloužen do 28.2.2021

Vážení občané,
vláda dnešního dne vyhlásila nouzový stav, který bude navazovat na stávající a bude platit do 28.2.2021. Co tomu předcházelo?
Na základě výstupů intenzivních jednání s vládou a vedením krajů, Bezpečnostní rada a Krizový štáb Středočeského kraje doporučily hejtmance, aby požádala premiéra o vyhlášení nouzového stavu na 14 dní. Tuto žádost dnes ve 13 hodin odeslala, a spolu s ní i všichni hejtmané krajů a primátor hlavního města Prahy.
Důvodem je zachování jednoty protiepidemických opatření. V krajích, které by o nouzový stav požádaly, by byl vyhlášen. V regionech, které by nepožádaly, by platila pouze opatření ministerstva zdravotnictví a byly by otevřené obchody, služby, bazény, veletrhy či lyžařské areály. Jejich provoz by bylo možné regulovat pouze podmínkami, nikoliv zakázat. Důsledkem by s velkou pravděpodobností byla turistika za nákupy, službami či sportovním vyžitím. To by zásadně ovlivnilo účinnost regionálně přijatých opatření a přispělo ke zhoršení epidemiologické situace. Na základě podaných žádostí o vyhlášení nouzového stavu v sousedních sedmi krajích se proto Středočeský kraj rozhodl o nouzový stav na 14 dnů požádat také.
Během jednání s vládou se podařilo prosadit několik úprav nouzového režimu:
Návrat děti do škol: deváté třídy a maturitní ročníky od 1. března za jasně definovaných podmínek a epidemiologických opatření; následně bude předložen plán na nástupy dalších ročníků;
Úřední hodiny: zrušeno omezení úředních hodin na úřadech, aby byla zaručena lepší obslužnost občanů. Mělo by platit už od zítřka, ale dle doporučení ponechat na starostech obcí, alespoň pro počátek nového týdne.
Jistě se nic nestane, když pondělní úřední den bude v režii obce.
Obchody: znovuotevření obchodů bude zváženo na základě vyhodnocení, zda mutace viru způsobují eskalaci přenosu.
Otevření služeb odloženo na pozdější dobu.
Hejtmané ve svém dnešním usnesení vládu vyzvali k předložení pandemického zákona nejpozději v pondělí 15. února, a k pravidelnému týdennímu dialogu o vývoji situace a úpravě podmínek nouzového stavu.
Prakticky shrnuto, v tuto chvíli se na úrovni obcí nic nemění.
Buďme trpěliví a věřme, že následující kroky přispějí k přehlednosti a zklidnění situace. O dalším vývoji vás budu průběžně informovat.
Mgr. Jaroslav Havránek, starosta

Datum vložení: 14. 2. 2021 17:25
Datum poslední aktualizace: 14. 2. 2021 17:34
Autor:

Život v obci

Svátek má Naděžda

Zítra má svátek Kryštof

dnes, čtvrtek 16. 9. 2021
déšť 18 °C 14 °C

www.khprace.cz

Návštěvnost:

Partneři, svazky a projekty

Obec Třebešice

Třebešice 63, 286 01 Čáslav, Okres Kutná Hora
Telefon: +420 327 377 219, E-mail: obec@trebesice.cz
Datová schránka: k6cbg64

Rezervace víceúčelového hřiště

Zřizovatelem a majitelem víceúčelového hřiště v Třebešicích s umělou trávou JUTAgrass a osvětlením je Obec Třebešice, okr. Kutná Hora.

pro případnou registraci sportoviště můžete kontaktovat telefonicky nebo přes rezervační systém:

Aplikace V OBRAZE